Енн Епплбаум презентувала польський переклад книги «Червоний голод»

Новини музею01 березня 2018

27 лютого 2018 р. у Варшаві відбулась презентація польського перекладу книги Енн Епплбаум «Червоний голод», повідомляє інформаційний ресурс wyborcza.pl

 

Авторка «Червоного голоду» зазначила, що «історія голоду в Україні – це другий, після Голокосту, злочин проти людства, вчинений у Європі у ХХ ст.».

 

«Коли я читала, що Сталін писав і про що думав у тридцяті роки (а в 1932 році він написав багато листів до Кагановича), я зрозуміла, що він постійно мав на думці історію України, революції та громадянську війну, а також події після революції. Він постійно говорив про те, наскільки важливо не втратити Україну», – зазначила історикиня.

 

Організатори варшавської презентації «Червоного голоду» вважають, що ця книжка стане «переломним моментом» у сприйнятті теми Голодомору на Заході. Це підтвердила Андреа Сердару-Барбул, американська кіносценаристка зі США, яка поділися своїми думками під час телемосту з Варшавою. Вона розповіла, що в книжці Енн Епплбаум несподівано натрапила на спогади про Голодомор свого дідуся. У 1983 році він давав свідчення про пережите в радянській Україні для Комісії Конгресу США з дослідження голоду в Україні.

 

Під час презентації, було використано відеоматеріали, зняті на території «Меморіалу жертв Голодомору».