Освітньо-патріотичний проект «Книги для 100 університетів та бібліотек України»

Проекти музею16 травня 2019

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» та філіал музею «Інститут дослідження Голодомору», спільно з Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» імені Василя Стуса, громадською організацією імені Омеляна Ковча реалізували освітньо-патріотичний проект «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість». Проект спрямований на поповнення фондів наукових бібліотек сучасними науковими та науково-популярними виданнями з історії України ХХ ст., зокрема про геноцид української нації – Голодомор 1932–1933 рр.

Усі передані книги – це рідкісні видання, енциклопедична література, що видавалися  не для продажу. Всі книги мають українське патріотичне спрямування, покликані вести боротьбу за свідомість, насамперед свідомість молоді, яка формує національну українську еліту. «Перемога народжується не на полі бою,  а у школах та університетах» – із цим меседжем проект рухається Україною, відкриваючи громадськості правду про різні хронологічні періоди історії України, велика частина видань  розкриває правду про Голодомор-геноцид української нації, руйнуючи давно вкорінені «совєцькі» стереотипи.

 

Проект було реалізовано протягом квітня –травня 2019 року.

 

Книги отримали:

Центральні міські бібліотеки:

Прилук, Чернівців,  Павлограда, Новомосковська, Хмельницького, Полтави, Житомира, Дніпра, Кривого Рогу, Краматорська, Херсону, Корсунь-Шевченківського, Дрогобича, Миргорода, Білої Церкви, Світловодська, Мелітополя, Коростеня, Ізмаїла, Бєлгород-Дністровська,  Коломиї, Новоград-Волинського, Ніжина,  Ромнів, Мукачева, Глухова, Новгорода-Сіверського, Красноград, Червонограда, Олександрії, Моршина, Запоріжжя.

Центральні районні бібліотеки:

Старобільського, Переяслав-Хмельницького, Ковельського, Первомайського районів.

Наукові обласні універсальні  бібліотеки:

Сум, Закарпаття, Волині, Черкас, Миколаєва, Херсона, Хмельницького, Рівного, Тернополя, Івано-Франківська  Луганської та Донецької областей.

Комплекти книг отримали також національні наукові бібліотеки та бібліотеки університетів: